• Czym są hejt i mowa nienawiści? Czy to normalna forma komunikacji? Czy można im przeciwdziałać? W czym się przejawiają? Jak na nie reagować i kto powinien się tym zająć? Na te pytania nasi wychowankowie próbowali odpowiedzieć poszukując różnych materiałów w Internecie. Efekt swej pracy Samorząd Uczniowski przedstawił w formie gazetki.
    Zajęcia poprzedziła pogadanka wychowawcza .

• W dniach 12 - 14.02.2024 r. w naszej szkole odbyły się próbne egzaminy ósmoklasisty.

• W dniu 22.12.2023 dobiegła końca akcja pt. ,,Świąteczna paka dla zwierzaka”, której celem była zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt. Zbiórka miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę, na potrzeby schronisk – szczególnie podczas okresu zimowego.

Akcja została zorganizowana przez uczniów naszej szkoły.

Zebrane dary zostały przekazane przez przedstawicieli uczniów na ręce p. Doroty Kalitki – inspektora OTOZ Animals w Barlinku.

Wszystkim czworonogom życzymy dobrych domków, kochających i odpowiedzialnych opiekunów.

• W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Barlinku wraz z opiekunem przedsięwzięcia p. Angeliką Kaźmierczak - Ginowcz postanowili wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Serce za odwagę".

Fundcja Pamięci Narodów zbiera kartki świąteczne wykonane przez dzieci, pełne ciepła i dobrych słów dla kombatantów mieszkających w Polsce i poza granicami naszego kraju. To doskonała okazja do stworzenia pięknej pamiątki, która wywoła uśmiech na twarzy, a także solidna lekcja historii dla naszych uczniów.

• 17.11.2023 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada - Niepodległości, którą nasi rodacy odzyskali 105 lat temu po 123 latach niewoli.

Uczniowie klas VII i VIII przypomnieli trudną drogę Polaków do wolności, podkreśljąc rolę tzw. ojców naszej niepodległości. m.in. Piłsudskiego, Dmowskiego, Paderewskiego.

Punktem kulminacyjnym było wspólne odśpiewanie 4 zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego".

Warta pochwały jest postawa wszystkich uczniów obecnych na apelu, a na szczególne uznania zasługują:

Brak galerii w albumie